Fıratcan Şahin


Ben kaybetmem! Ya kazanırım ya öğrenirim.

Hayatım boyunca kaç tane "Hakkımda" sayfası yazdım çizdim sayamadım. Bunun son olması dileğiyle yazıyorum şimdi.

Uzun uzun makale gibi yazmak yerine eğitim ve iş deneyimlerimi timeline olarak aşağıya ekledim. Bunun haricinde katıldığım kurslar ve sahip olduğum sertifikalara bir gün evde denk gelirsem onları da eklemeyi düşünüyorum.

Özet olarak "cesaretli olmazsanız, zaferler kazanamazsınız" sözünden oldukça etkilendiğim için aklımıza yatan projelere gece gündüz emek verir ve geliştirmek için çabalar sarf ederim. Öncelik amacım dünyaya mal olmuş projelerin Türk'lerden de çıkmasına bir nebzede olsa katkı sağlamaktadır. Fakat Türkiye'de girişimci ekiplerin çabuk pes ettiklerinden dolayı projeler tozlanmak üzere raflara kaldırılıyor. Devletin yanında dijital şirketlerde girişimcilerin eko-sistemine destek amaçlı ücretsiz destekler vermeye başladı. Fezasanat Medya'yı kurarkende öncelik amacım buydu. Geleceğin projeleri San Francisco'dan değilde Türkiye'de üretip, geliştirilip devam etmesi en büyük hayallerimden bir tanesidir. O yüzden elimizden gelen bütün desteği vereceğimiz bir kez daha belirmekte fayda görüyorum.

Dijital işlerin yanında sosyal sorumluluk projelerinde zaman ve gücümün yettiğince destek olmak ve içlerinde bulunmak hayatıma büyük bir zevk katar. Bir karşılık beklemeden bir araya gelen gönlü güzel insanları sadece oralarda görebiliyorum. Onlar iyi ki varlar. Bu web sitesi içinde bulunduğum sosyal sorumluluk projelerini Projeler sayfasından inceleyebilir ve diğer içinde bulunmak istediğim projelerin tanıtımlarını inceledikten sonra makale olarak yayınlayacağım.

Tüm bu dijital olaylardan hariç edebiyat kategorisi dediğin alanda bir kaç kitap yazma aşamasından sonra bir tanesini tamamen bitirdim. Hikaye tadında birazda dram hikayeyi biraz mizah ile harmanladığım kitaba İfşa ismini verdim. Neden İfşa olduğu kitapta yazıyor. :) Yakın zamanda internet veya kitapevleri üzerinden satışa sunmayı planlıyorum. Not: Kitapta 4,5 karakter gerçek, olayların hepsi hayal ürünüydü.

Feza Sanat ismini dijital medya markası olarak bulmamıştık. 2010 yılından beri hayaliniz "feza sanat"ın isim hakkını tam olarak vermekti. Feza ucu bucağı olmayan anlamına gelmektedir. Bizim amacımız sanatın her dalında, yeteneklerimiz nispetinde zaman geçirelim. Eylül 2017'den bunlardan bir tanesini "Feza Sanat Akademisi" ile hayata geçirmeye başladık. Akademide ilk olarak "Tatbikat Tiyatro Ekibi"ni kurarak, sahne sanatlarını icra etmeye başladık. Yeteneklerimizin olduğu her alanda, ilerleyen zamanlarda resim çizimleri ve/veya fotoğraf galeri sergimiz ile yolumuza devam edeceğiz. Feza Sanat Akademisi'nde amaçladığımız üçüncü adım ise müzik olarak planlanmıştır.

Merak ettiğin veya destek olabileceğim bütün konular için mail veya iletişim formu üzerinden benimle iletişime geçebilirsin.

Fıratcan Şahin Kimdir

Eğitim ve Kariyer


 • Başlangıç, Sivas

  Temmuz 1994
 • Vali Reşit Paşa İ.Ö.O

  2001-2005
 • İstanbul'a taşınma

  2006
 • İstanbul Ticaret Odası İ.Ö.O

  2006-2009
 • Doğa Koleji

  Doğa Okullarında, bilgisayar teknik konuda kendimi geliştirmek için Atakent Kampüsü Bilgi İşlem departmanın teknik çalışmalarını yaptım.
 • Inso Plus

  Web Tasarım Geliştirme Uzmanı olarak, e-ticaret sitelerinin tasarım geliştirmesini yaptım.
 • Asım Ülker Ç.P. Lisesi

  Bilgi ve İletişim Teknolojileri - Web Tasarım & Veri Tabanı Alanı, 2009-2012
 • Koç Sistem A.Ş

  ATM deparmanı, BNA alanında bilgisayarla alakası olmayan mekatronik üzerine tamamladım.
 • F-Sanat Graphics Team Kuruldu

  Freelancer olarak grafik tasarım yapan iki kişi olarak kurduğum ekip, 30 Ağustos 2010
 • Karadeniz Teknik Üniversitesi

  Beşikdüzü M.Y.O, Trabzon, 2012-2014
 • İçimizden Birileri Tiyatro Ekibi

  Üniversitenin ilk tiyatro ekibini kurduk. Sahnelenen skeçlerin kurgu, yazar ve yönetmenliği. (Dekor ve müzikleri de atlayamayacağım:) Cüzzi ücrete sahip olan gösteri gelirleri "Engelli Çocuklar"ımıza bağışlandı.
 • Android Developer Days '14

  Karadeniz Temsilciliği. ODTÜ'de Ankara GDG'nin düzenlediği uluslarası etkinliğe okulumunuzun Bilgisayar öğrencileri ile birlikte katıldık.
 • Portföy Medya

  Web & Grafik Tasarım ve yazılım oluşturma, geliştirme.
 • Anadolu Üniversitesi

  Medya ve İletişim bölümünü sildirip Web Tasarım ve Kodlama bölümünde eğitimim devam ediyor.
 • Webtures Dijital A.Ş.

  Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Uzmanı olarak çalışmalar yaptım. Ortam harikaydı.
 • Fezasanat Dijital Medya Ajansı

  F-Sanat Medya, herkesi "F"i "Fırat" sandığından dolayı 10 Ekim 2016'da Fezasanat Medya adıyla resmi olarak Ümraniye'de hizmete başladı.
 • Özel Tercih Koleji

  Türkiye'nin geleceği için kodlama dersini ilkokul dördüncü sınıflardan itibaren vermeye başladık.
 • Feza Sanat Akademisi

  İçinde sanatın her alanı olmasını hedeflediğimiz akademide şimdilik tiyatro, görsel sanatlar ve müzik ekipleri bulunmaktadır.