Okumalık Şeyler

Kütüphâne

 

bu sayfa hakkında.

bu sayfada okumaktan büyük zevk duyduğum ve okuyacağım kitapların listesini tutacağım. öneri isteyen herkesi buraya yönlendirmek için aslında kısa bir kaçış yoluda denebilir. yani her iki tarafında işine gelen bir sayfa olabilir. eğer aynısını okumak isterseniz de en sonraki sütundan tıklayıp satın alabilirsiniz. bu arada teşekkürler kitap kulübü!

listeler hakkında.

aşağıdaki tabloya eklediğim kitaplardan sadece okumuş olduklarımının puanını ekledim. puan bulunmayan kitaplar okunma sırasında bekliyor demektir, bitince değerlendirme yapılacaktır. sizde okumak isterseniz diye yanlarında stokta bulunan online kitap evi bağlantılarını da direk ekledim. beğendiğiniz olursa şimdiden keyifli okumalar!

 

 

kitap listesi

Sıra Kitap Adı Yazar Puanım (1/10) Yorum
1 Mahalleden Arkadaşlar Selçuk Aydemir 10! Selçuk Aydemir”in “Mahalleden Arkadaşlar” kitabı. Az önce bahsettiğim “okurken kaldığınız sayfayı gülmek üzere yere düşerken kaybediyorsunuz. Gülme geçtikten sonra ‘Nerde kalmıştım lan ben’ diye ciddi bir tavırla geçiş” evresini ben bu kitabı okurken yakaladım. Kardeş Payı tadında olmuş.
İfşa – Syf. 7 – Fıratcan Şahin
2 Haşırt Dı Bilekbord Zafer Algöz 8  Anlatım biçimi ve tarzı kendine yazar diyenlerden çok daha iyi. Bazı anılarda gülmekten kırılabilirsiniz.
3 Yap Bi Babalık Can Yılmaz  7  İçinde her başlıkta başka bir hikaye var. Okumak değilde dinlerken daha fazla bir “vay anasını” ya da “yook artık” diyeceğiniz harika hikayelerle bezenmiş bir kitap. Her hikayeden bir film çıkarılabilir.
4 Olur Öyle İstiklal Akarsu 9  Yazarın kendi başından geçtiği anları yazdığı bir kitap. Yazım biçimi sizi gerçekten kahkahalara boğabilir.
5 İnsan İnsandan Beslenir Voscreen Ekibi  –
6 Yürümenin Felsefesi Frédéric Gros  –
7 Eileen Ottessa Moshfegh  –
8 Yalnız Kaldınız, Peyami Bey! Hamdi Koç  –
9 Kocan Kadar Konuş Şebnem Burcuoğlu  8  Kitabın içinde gerçekten altını çizmekten sayfayı yırtabileceğiniz cümleler var. Betimlemeler ve benzetmeler… ne bileyim harika cümlelerle donatılmış bir kitap. İnsan okurken “kaldı mı böyle Efsun’lar” demeden kendini alamazsınız. Efsun’la, Sude‘nin pekte bir farkı yok açıkcası. 🙂
10 Kocan Kadar Konuş 2 – Diriliş Şebnem Burcuoğlu  8  👆 “den den…”
11 Memleketi Ben Kurtaracağım Gülse Birsel  5  Okumaya değer. Üstü kapalı, güzel laf çarpıtmalar mevcut. Dikkatle okunması ve anlanması gereken bir kitap.
12  Bilmem Seviyor Gidiydi  Mehmet Ali Kılınç  –
13  Sen 17 Yaşımsın  Miraç Çağrı Aktaş  –
14
15

listeyi paylaşabilirsin. 👇

son güncelleme: 30 mart 2017 / 17:33
2017 © Fıratcan Şahin’in Kütüphanesi