Okumalık Şeyler

Kütüphâne

 

[one_third]

niye?

kitap kulübü‘nün “haftada1kitap” şeysini “çay kahve insan” kanalında görünce hemen abone oldum. kendim bir kitap seçersen çok zaman kaybediyorum. kitap kulübü bana kendi seçtikleri kitapları her ay 4 adet olarak gönderecek. bu dertten kurtulmak, birazda okuma serüvenini planlı hale getirmek için abone oldum.

[/one_third]

[one_third]

nasıl?

daha sonra etrafımdaki insanların benden kitap öneri istemeleri ve benim aylık olarak standart kendi seçip aldıklarım ve kitap kulübü‘nden gelenleri insanlara tek tek tavsiye etmektense böyle bir sayfa yapmaya karar verdim. bazen insan okuyacak kitap bulamaz, önerilere dalar gider. onlardan bir tane de ben yapayım dedim.

[/one_third]

[one_third]

yani?

işin ya-h-nisi önceden okuduğum kitapların bir kısmını ve bundan sonra okuyacağım, elimdeki veya listemdeki kitapları buraya eklemek. güzel bir arşiv olacağına inanıyorum. şunu da belirtmekte fayda var. genellikle mizah içeren kitaplar favorimdir. diğerleri çok çabuk sıkar, -c- bayar. diğer bir not: mizah kategorisinde kesinlikle okumanız gerekenlerin hepsini kalın puntolarla belirtmiş olurum. 😉

[/one_third]

[fancy_divider style=”” color_top=”” color_bottom=””]

[one_second]

bu sayfa hakkında.

bu sayfada okumaktan büyük zevk duyduğum ve okuyacağım kitapların listesini tutacağım. öneri isteyen herkesi buraya yönlendirmek için aslında kısa bir kaçış yoluda denebilir. yani her iki tarafında işine gelen bir sayfa olabilir. eğer aynısını okumak isterseniz de en sonraki sütundan tıklayıp satın alabilirsiniz. bu arada teşekkürler kitap kulübü![/one_second]

[one_second]

listeler hakkında.

aşağıdaki tabloya eklediğim kitaplardan sadece okumuş olduklarımının puanını ekledim. puan bulunmayan kitaplar okunma sırasında bekliyor demektir, bitince değerlendirme yapılacaktır. sizde okumak isterseniz diye yanlarında stokta bulunan online kitap evi bağlantılarını da direk ekledim. beğendiğiniz olursa şimdiden keyifli okumalar![/one_second]

 

 

kitap listesi

SıraKitap AdıYazarPuanım (1/10)Yorum
1Mahalleden ArkadaşlarSelçuk Aydemir10!Selçuk Aydemir”in “Mahalleden Arkadaşlar” kitabı. Az önce bahsettiğim “okurken kaldığınız sayfayı gülmek üzere yere düşerken kaybediyorsunuz. Gülme geçtikten sonra ‘Nerde kalmıştım lan ben’ diye ciddi bir tavırla geçiş” evresini ben bu kitabı okurken yakaladım. Kardeş Payı tadında olmuş.
İfşa – Syf. 7 – Fıratcan Şahin
2Haşırt Dı BilekbordZafer Algöz8 Anlatım biçimi ve tarzı kendine yazar diyenlerden çok daha iyi. Bazı anılarda gülmekten kırılabilirsiniz.
3Yap Bi BabalıkCan Yılmaz 7 İçinde her başlıkta başka bir hikaye var. Okumak değilde dinlerken daha fazla bir “vay anasını” ya da “yook artık” diyeceğiniz harika hikayelerle bezenmiş bir kitap. Her hikayeden bir film çıkarılabilir.
4Olur Öyleİstiklal Akarsu9 Yazarın kendi başından geçtiği anları yazdığı bir kitap. Yazım biçimi sizi gerçekten kahkahalara boğabilir.
5İnsan İnsandan BeslenirVoscreen Ekibi –
6Yürümenin FelsefesiFrédéric Gros –
7EileenOttessa Moshfegh –
8Yalnız Kaldınız, Peyami Bey!Hamdi Koç –
9Kocan Kadar KonuşŞebnem Burcuoğlu 8 Kitabın içinde gerçekten altını çizmekten sayfayı yırtabileceğiniz cümleler var. Betimlemeler ve benzetmeler… ne bileyim harika cümlelerle donatılmış bir kitap. İnsan okurken “kaldı mı böyle Efsun’lar” demeden kendini alamazsınız. Efsun’la, Sude‘nin pekte bir farkı yok açıkcası. 🙂
10Kocan Kadar Konuş 2 – DirilişŞebnem Burcuoğlu 8 👆 “den den…”
11Memleketi Ben KurtaracağımGülse Birsel 5 Okumaya değer. Üstü kapalı, güzel laf çarpıtmalar mevcut. Dikkatle okunması ve anlanması gereken bir kitap.
12 Bilmem Seviyor Gidiydi Mehmet Ali Kılınç –
13 Sen 17 Yaşımsın Miraç Çağrı Aktaş –
14
15

listeyi paylaşabilirsin. 👇
[share_box]

son güncelleme: 30 mart 2017 / 17:33
2017 © Fıratcan Şahin’in Kütüphanesi