Çocuk Gönüllüleri Derneği

Tam ismi Kocaeli Çocuk Gönüllüler Derneği olan, sosyal sorumluluk projesi dahilinde kurulan bu dernek sadece Kocaeli değil, gücünün yettiği tüm Türkiye’deki çocuklara ve ailelere ulaşıyor.

Amacı sadece çocukların yüzünde tebessüm olan insanların bir araya geldiği bu derneğe sonradan da olma katılmanın verdiği bir gururda var, bunu da belirtmek isterim. Çünkü yüreği güzel insanların, bir çıkar ve amaç gözetmeksizin bir araya geldiği topluluk. Derneğe yapılan bağışlar bile tamamen çocuklar için harcanıyor. Bir dernek masrafı olduğu zaman bunu dernek yöneticileri kendi arasında halletmeye çalışıyor ki “çocukların parası azalmasın” diye.

İhtiyaç sahipleri çocuklara ulaştıkça yardım eden bu dernek özellikle “özel günlerde” yani çocukların en  mutlu olduğu günlerde onlara kıyafet, eğitim ihtiyaçları gibi giderleri karşılıyor. Bayramlarda ve diğer günlerde özellikle çocuklarla birlikte mağazalara gidilip onların istedikleri kıyafetler alınıyor.

Sizde bu ekibe katılmak veya yardım etmek isterseniz web sitesi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

16 Kasım 2016’da yapılan 1. Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda Nurten Nilay Durmaz başkan seçilmiş ve bende ekibinde denetim kurulu yedek üyesi olarak görev almış bulunmaktayım.

Yorum Yazabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × four =