Fezasanat Medya

30 Ağustos 2010 tarihinde freelance bir ekip olarak kurulan F-Sanat Medya, 10 Ekim 2016’da Ümraniye’de yeni adıyla hizmet vermeye başladı.

İsminin ne anlama geldiği sıkça sorulduğu için yazmakta fayda görüyorum. İlk başlarda “F-Sanat” ismiyle başlayan daha sonralarda burada “F”nin “Fırat” düşüncesiyle kalıplaşmaya başladı. Daha sonra bundan kurtulmak için “Feza” olduğunu açık bir şekilde göstermek için resmî isim olarak bunu aldık.

Feza dememdeki amaç sadece web & grafik tasarım alanında hizmet vermek istemediğimdem kaynaklanıyor. Feza, “ucu bucağı bulunmayan boşluk ve dünyanın sonsuz olan genişliği, sema” kelime anlamına gelmektedir.

Web tasarım, grafik, animasyon ve şimdilik hizmet verdiğimiz bütün alanları “sanat” olarak gördüğüm için böyle bir birleştirme yaptım. Şimdilik sadece “bilişim” sektöründe hizmet veriyoruz. Amacım ilerleyen zamanlarda, herkes tarafından sanat denilince akla gelen o sanat dallarıyla ilgili de bir çalışma yapmaktır. Bir tiyatro ekibi olabilir, fotoğraf sergileri ya da bu tarz sanat alanlarında da aktif olacağımız için 2010 yılında “feza sanat” isminin tam olarak bizi taşıyacağını düşündüm.

Şimdi ise “Fezasanat Medya” adı altında sanat dallarını ayrı markalara ayırdık. Web işlerini Webtropik,  arama motoru optimizasyonu (SEO) çalışmalarını SEO Tarifesi, dijital reklamcılık işlerini Dijitolia, baskı işlerini Sanat Ofset ve video animasyon ve fotoğraf işlerini Neva Video Prodüksiyon adı altında ayırdık.

Yorum Yazabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 5 =