Sosyal Medya Uzmanları için Araçlar

Sosyal medya uzmanlarının işlerini kolaylaştıracak, benimde sık kullandığım araçlardan bir kaçını sizinle paylaşmak istedim. Yöneticisi olduğunuz sosyal medya hesaplarını daha kolay ve pratik olarak yönetmenize yardımcı olacağını tahmin ediyorum. Bir kaçını kullanıyor olabilirsiniz. Ya da kullanmaya tenezzül etmiyor da olabilirsin. 🙂 Eğer seninde bildiğin, önerin varsa yoruma yazabilirsin, diğer okuyucular onlardan da yararlanmış olacaktır.

Çünkü bilgi paylaştıkça çoğalır. İşinizi yarayacağını düşündüğünüz siteleri favorilerinize ekleyebilir daha kolay erişebilirsiniz.

Emoloji

Facebook’ta smile simgeleri otomatik dönüşse de Twitter ve diğer platformların çoğunda karakterler yazıldığı gibi kalıyor. O yüzden mobilden smile kopyala-yapıştır yapmaktansa direk bilgisayarlar üzerinden de istediğiniz emolojiyi postlarınızda kullanabilirsiniz.

iEmoloji sitesini ziyaret et

Gramblr

Instagram şirket veya kişisel hesaplarınızda paylaşmanız gereken görselleri mobil cihazlarınıza atıp tekrar oradan atmak yerine bu program sayesinde localhost bir panelden giriş yaparak paylaşabilirsiniz. Instagram bilindiği üzere sadece mobil uygulamalar vasıtası ile kullanıldığı için şirket hesaplarının yönetiminde bu durum bazen işkenceye dönüşebilir.  O yüzden bu programı indirip kurabilirsiniz. Mac ve PC için sürümleri mevcut.

Tek yapmanız gereken programı açtığınızda Instagram bilgilerinizi girmek. Ek olarak birden fazla hesap ekleyebilirsiniz. En can alıcı nokta ise Gramblr üzerinden postlarınızı zamanlanmış olarak planyabilirsiniz. Sizi büyük bir dertten kurtaracağına eminim. Benim için öyle oldu en azından.

Ek olarak bazı Instagram hileleri içinde kullanılabilir özellikleri mevcut. Onlar ayrı konu, beğeni kasmak gibi… 🙂

Gramblr ile aynı şekilde çalışan bir uygulama da Tweetdeck var ama onu bilmeyen yoktur diye eklemek istemedim. Sistem işleyişleri aynı şekilde.

Enes Usta ve Afgan Rasulov‘un birlikte hazırladıkları videoda görüntülerini ve denemeleri hakkında bilgiyi alabilirsiniz. ?

Gramblr sitesini ziyaret et

IFTTT

IFTTT bütün sosyal medya hesapları başta olmak üzere bir çok hesabınızı birbirine bağlamaya yarıyor. WordPress sitede yayınlanmış bir yazıyı otomatik olarak Facebook,Twitter yada herhangi bir sosyal medya platformuna otomatik olarak taşıyabilirsiniz.Son derece basit ve kullanışlı olması nedeniyle tavsiye edilir.

Instagram görselleri önceden Twitter’da da paylaş seçeneği seçildiğinde görseli otomatik olarak Twitter’a da yüklüyordu. Ama aralarında bazı anlaşmazlıktan dolayı Instagram Facebook’a satılmadan önce anlaşma sonlandırılmış ve görseller yüklenmiyor sadece post URL’si gönderiyor Twitter’a. Ben IFTTT’de sadece Instagram hesaplarını Twitter’a bağlamak için kullanıyorum. Bunun haricinde diğer bütün platformları da birbirine bağlayabilirsiniz.

NOT: Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya paylaşım aracı Hootsuite’i ise üstte iki uygulamayı kullanırsanız hiç ihtiyacınız olmayacak. Boş yere boşuna Hootsuite’e de para ödemiş olmazsınız. 🙂

IFTTT sitesini ziyaret et

Google+ Sayfa Analiz Aracı – SteadyDemand

Sadece kurumsal Google+ hesaplarınız için İngilizce analiz aracı. Giriş sayfasına firma kullanıcı bilgilerini yazdıktan sonra eksik veya tamam olan tavsiyeleri “denetim raporu” olarak size sıralıyor. Detaylı analiz isterseniz onları ücretli olarak sunuyor.

Steady Demand sitesini ziyaret et

Facebook Sayfa Analiz Aracı – Like Alyzer

Üstteki araç gibi bu web sitesi de İngilizce olarak Facebook sayfanızın analizlerini size sunar. Eksik olan alanlar için size uyarılar verir ve düzenleme yönünde size tavsiyelerde bulunur.

Like Alyzer sitesini ziyaret et

Social Media Image Maker

Sosyal medya profilleriniz profil, kapak görsellerini uygun ebatlarına göre ayarlamak yerine tek bir sistem üzerinden de oluşturabilirsiniz. Bu  web sitesi sayesinde istediğiniz platformun istediğiniz alanını seçip “create” dediğini zaman görsel oluşturma aracı açılacaktır.

Social Media Image Maker sitesini ziyaret et

 

Şimdilik aklıma gelen araçlar bu yönde. Seninde tavsiyen varsa yorum olarak belirtebilirsin.

2 Comments

  1. Pingback: Artık Instagram'a Tarayıcıdan Fotoğraf Yükleyebiliyor! » Teknostation

  2. Pingback: Artık Instagram’a Masaüstü Bilgisayarlardan Fotoğraf Yüklenebiliyor! – Dijital Pazarlama Haberleri

Yorum Yazabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen + eight =