Teknostation.net Hakkımızda Yazısı

Yılların verdiği arkadaşlık, dostluk ve teknoloji adına! Naber?

Birbirlerini lisenin başlarından veya daha öncesinden tanıyan bir grup arkadaş araya geldiklerinde sürekli teknoloji gelişmelerinden sohbet ederlermiş. Bu yüzden kız arkadaşları bile hiç olmamış. Çünkü teknolojinin tam içinde olan hatunlar sayıca fazla olmadığı ve cinsiyet olarak oranla bölündüğü zaman kişi başına bir kaç yüz gram hatun düştüğünü öğrendikten sonra bütün ümitlerini teknolojiye bağlamışlar. “Belki teknoloji öyle bir gelişir ki herkes istediği kadını bir kaç kod ve tuşla yapar” diyerek daha da fazla teknolojinin içine düşmüşler. Aralarında bir kaç arkadaş yapay zeka ve insan bedeni üzerinde çalışmaya bile başlamış. Beden oluşumunda bir sorun yaşamazken kadın beyin algoritmaları bölümüne gelince, ne kadar zor ve imkansız bir durum olduğunun farkına varıp diğer insanlar gibi insanca teknolojiye yönelmişler. Çalışmalara şahit olan bir kaç ateist arkadaş ise Müslüman olmuş. “Allahım çok büyüksün, bu kadın beynini senden başkası yaratamaz ve anlayamaz” deyip kelime-i şahadet getirmiş. Elhamdülillah.

Yarım kalan bu çalışmalarından sonra TÜBİTAK’tan “Bitmesede o kadar uğraş verdiniz ve deneme-yanılma yolu ile sizden sonraki çalışacak olanlara güzel veriler bıraktınız olum” diye teşekkür beklerken, mahalledeki imamdan övgü dolu sözler, dualar ve teşekkür almışlar. Maneviyat hepsinden önemli diyerek yolların devam etmişler.

Ama yine de teknolojiden kopamadıkları için sürekli içinde oldukları camia hakkında bildiklerini, öğrendiklerini yazmak için bir “Teknoloji Haberleri” web sitesi kurmaya karar vermişler. Adamlar zaten uzman bu konu hakkında, bari uzmanlık alanımızda ilerleyelim demişler ve teknostation.net‘i açmışlar. teknostation.com‘u alacaklarmış başta ama dolu olduğu için alamamışlar.

Kurdukları bu web sitesi çoğu web sitesinin yıllardır yakalayamadığı başarıyı yakalamış ve Google amcanın çok sevdiği siteler arasına girmiş. Çünkü Google amcanın sözünü en iyi dinleyen ve nasıl olmasını isterse öyle olan bir siteymi teknostation.net.

Bu kısa sürede yakalanan başarılarının sırrını ise önce SEO‘ya sonra da bedenleri üzerinde taşıdıkları beyine borçlu olduklarını biliyorlarmış.

Teknoloji haberleri web sitesi olarak güzel bir yapıya sahip olduktan sonra kendilerine “spam olmadan, istenen bilgilere, güncel teknoloji gelişmelerine nasıl ulaşmak istiyorsak öyle yazacağız uşaklar” demişler. Çünkü kendileri araştırmalar yaparken sürekli spam içeriklerle, gereksiz reklamlarla karşılaşmışlar ki, bıkmışlar artık. “Yeter artık lan bu ne böyle!” demişler.

Bir kaç tane güzel teknoloji haber sitesi keşfetmişler ama o reklamlar yüzünden bunları bezdirmiş.

Son olarak genç, dinamik ve dinç olan bu ekip Türkiye’nin alanında en iyi olan bir firmanında ekibinde yer alıyorlarmış. Bu başarılarını o ekipte olmaya da borçlularmış.

Peki ben bunları nereden biliyorum, biliyor musunuz? Çünkü bende o ekipteyim olum. Yoksa nereden bileceğim 😀

Takipte kalın, teknolojiden haberiniz olsun.

Teknostation.net hakkımızda yazısı. Bkz: Hakkımızda (13 Mart 2016)

Yorum Yazabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + eight =