Türkiye’nin Yerli Mesajlaşma Uygulaması: PTT Messenger

Türkiye, PTT Messenger ile ilk defa Bakanlar Kurulu esnasında tanıştı. O da biraz uzaktan.

Başbakan Binali Yıldırım, Bakanlar Kurulu toplantısı sırasında Zeytin Dalı Harekatı hakkında Korgeneral Metin Temel ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin dikkat çekici noktası ise kullanılan uygulama oldu.

Zira, Başbakan Yıldırım ve Hatay’daki Harekat Merkezi’nde bulunan Korgeneral Temel arasındaki görüşme PTT Messenger uygulaması üzerinden gerçekleştirildi.

Yukarıda geçen haber metninden de anlaşılacağı üzerine devlet gerilla pazarlamayı çok iyi yerde kullandı. Bir nevî, tüm dünyanın gözü olan toplantı esnasında kullanılması, dünyaya en güzel tanıtımdır bence.

Paylaşılan bilgilere göre Whatsapp ile aynı kullanım alanlarında bulunan PTT Messenger hem masaüstü, hem tarayıcı üzerinden hem de mobil cihazlarda kullanılacağı yönünde. Tarayıcı üzerinden kullanılması ön görülen messenger.ptt.gov.tr adresine ya yoğunluktan ya da sunucu sorunlu bir nedenden dolayı şu an erişilemiyor. Sağlık olsun. Sadece bu adreste uygulamanın .apk formatlı dosyası paylaşılmış. Diğer mobil cihazların indirilip, kullanılması için marketlerde olması gerekiyor. Sadece Android cihazlarda .apk formatlar her yerden indirilebilir, telefona yüklenildiği zaman kullanılabilir hale gelir. O yüzden ben güvenlik için iOS diyorum! 🙂

Bu gibi yerli ürünleri çoğalması ümidiyle… bu gibi sevinç verecek haberler gerek bize. Umarım başarılı olur.

Dipnot

APK Nedir?: APK ya da tam adıyla Android Application Package, Android platformunda kullanılan ön tanımlı paket dosyası formatıdır.

Yorum Yazabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + 11 =